/  / Rekordowa sprzedaż Opla

Rekordowa sprzedaż Opla

Opel|
null
© Opel
null

W maju sprzedaż Opla na polskim rynku wyniosła 2 511 samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t, co daje ponad 6% wzrostu w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej – 2 363 sztuki. Dla marki Opel był to najlepszy maj od 2004 roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Łącznie po pierwszych pięciu miesiącach roku sprzedaż Opla wyniosła 13 717 samochodów, czyli o prawie 20% więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku, zakończonym wynikiem na poziomie 11 463 sztuki. Wynik ten jest najlepszym od 2008 roku.

W maju doszło do zmian w czołówce najlepiej sprzedających się modeli Opla. Liderem w okresie od stycznia do maja został Opel Astra – 4 134 sztuki, tuż za nim uplasowała się Corsa z wynikiem 3 821 egzemplarzy, trzecie miejsce na podium przypadło Oplowi Mokka, 1 974 sztuki. Ten miejski SUV nieustająco cieszy się dużym powodzeniem wśród klientów Opla; tylko w tym roku jego sprzedaż wzrosła o ponad 160% (756 sztuk w 2014 roku).

Bardzo duże wzrosty narastająco od początku roku zanotowała również Meriva, której sprzedaż wyniosła 850 sztuk, czyli aż o prawie 70% więcej niż w roku 2014 – 501 sztuk.

W maju Opel zanotował także znaczne wzrosty sprzedaży samochodów dostawczych.  Sprzedaż marki w tym miesiącu zwiększyła się o 63,5% w porównaniu do zeszłego roku. Łącznie od początku tego roku Opel sprzedał 811 samochodów dostawczych, czyli o 139% więcej niż w roku 2014, kiedy to do klientów trafiło 496 aut.

"Maj był dla Opla kolejnym rekordowym miesiącem, najlepszym od 2004 roku. Dziękuję wszystkim klientom w Polsce za zaufanie, którym obdarzają naszą markę i wybór naszych samochodów. Liczę na to, że nasze kolejne propozycje rynkowe, takie jak system OnStar, asystent łączności i usług, oraz nowe modele miejski Opel Karl i kompaktowa Astra, spełnią ich oczekiwania - powiedział Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane