/  / Rekordowa sprzedaż Mazdy w Polsce

Rekordowa sprzedaż Mazdy w Polsce

MMPOL|
null
© Mazda
null

Rok 2013 zakończył się dla Mazdy bardzo dobrymi wynikami. Od stycznia do końca grudnia nabywców znalazło 4 261 samochodów tego producenta, co oznacza wzrost o 76% w porównaniu do 2012 i jest najwyższym wynikiem w historii Mazda Polska.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Najpopularniejszym modelem w gamie japońskiego producenta okazała się Mazda6 (2 027 sztuk), za nią uplasowała się Mazda CX-5 (1 252) oraz Mazda3 (690). Największy wzrost sprzedaży odnotowała Mazda6 (+300%) i Mazda CX-5 (+60%).

Od końca października, kiedy nowa Mazda3 pojawiła się w salonach sprzedaży, zebranych zostało już ponad tysiąc zamówień na omawiany model.

Rośnie również pozycja polskiego przedstawicielstwa: Mazda Polska jest na 11. miejscu w rankingu sprzedaży krajów europejskich, a pod względem sprzedaży Mazdy6 zajęła nawet trzecią lokatę, po Niemczech oraz Wielkiej Brytanii.

"Rok 2013 okazał się dla Mazdy rekordowy pod wieloma względami: najwyższa sprzedaż polskiego przedstawicielstwa i sukces najnowszych modeli (Mazda CX-5, Mazda6 i Mazda3), które śmiało konkurują z markami premium i wygrywają testy porównawcze - podkreśla Łukasz Paździor, dyrektor zarządzający Mazda Motor Poland.

"Cieszy nas ogromnie rosnąca znajomość marki i zainteresowanie również ze strony klientów instytucjonalnych. Mazda od zawsze przełamuje konwencje i stara się działać w innowacyjny sposób na każdym etapie: od projektowania, przez produkcję, sprzedaż aż po działania marketingowe i sieć dealerską. Ta strategia jak widać przynosi efekty i zdobywa uznanie klientów również w Polsce".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane