/  / Rekordowa produkcja Kia Motors na Słowacji

Rekordowa produkcja Kia Motors na Słowacji

KIA|
null
© KIA
null

Fabryka Kia Motors na Słowacji ustanowiła w pierwszym półroczu nowy rekord w produkcji samochodów, która wyniosła łącznie około 149 000 sztuk. To więcej niż rok wcześniej o 10%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od kwietnia bieżącego roku słowacka fabryka, która pracuje już w systemie trzyzmianowym, wytwarza seryjnie egzemplarze modelu Kia cee'd nowej generacji, a ponadto również samochody Kia Sportage i Kia Venga.

W pierwszym półroczu produkcja silników w zakładach Kia Motors na Słowacji wyniosła około 237 000 egzemplarzy (+22%).

Jak informuje spółka, uruchomienie produkcji nowego ceed'a w wersji kombi nastąpi w trzecim kwartale bieżącego roku, natomiast pierwsze egzemplarze nowego pro_ceed'a opuszczą linię montażową w pierwszych tygodniach 2013.

Nowa Kia cee'd kombi na wystawie AMI w Lipsku

Szacuje się, że w całym roku kalendarzowym 2012 produkcja samochodów Kia Motors na Słowacji przekroczy poziom 285 000 egzemplarzy. Auta trafią do klientów w Europie oraz na rynku rosyjskim.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane