/  / Rekordowa produkcja Fiata 500

Rekordowa produkcja Fiata 500

FAP|
null
© FIAT
null

W pierwszym półroczu tyski zakład Fiat Auto Poland opuściło łącznie 174 127 samochodów. To o 11,2% więcej niż rok wcześniej. Na początku roku nie planowano, że spółka wyprodukuje aż tyle aut.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z powyższego produkcja samochodów Grupy Fiat-Chrysler w pierwszym półroczu rozkłada się następująco:
- Fiat 500: 101 654 sztuk (+12%)
- Lancia Ypsilon: 36 689 sztuk (+7,4%)
- Abarth 500: 4 327 sztuk (+6,4%)

Na podkreślenie zasługuje fakt, że liczba wyprodukowanych Fiatów 500 jest rekordowa w historii modelu, biorąc pod uwagę okres półrocza. To najlepiej świadczy, że 500-ka nieustannie cieszy się powodzeniem na zagranicznych motorynkach. Jako ciekawostkę dodać można jeszcze to, że fiatowski "maluch" oficjalnie świętował 4 lipca swoje siódme już urodziny.

Fabryka w Tychach rozpoczęła działalność w roku 1975. W grudniu roku 2013 polski zakład Fiata osiągnął poziom Gold Level w światowej klasyfikacji World Class Manufacturing – międzynarodowej metodologii organizacji cyklu produkcyjnego i zarządzania fabrykami, które działają zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie bezpieczeństwa, ekologii, utrzymania ruchu, logistyki oraz kontroli jakości.

Aktualnie produkowane są w Tychach następujące modele samochodów: Fiat 500, Abarth 500, Lancia Ypsilon, a także Ford Ka.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane