/  / Mercedesa rekord za rekordem

Mercedesa rekord za rekordem

null
© Mercedes-Benz
null

Mercedes-Benz bije kolejne rekordy sprzedaży. Firma spod znaku gwiazdy nie może narzekać m.in. na zainteresowanie klientów ofertą SUV-ów i kompaktów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
To był najlepszy listopad w historii marki Mercedes-Benz. Do klientów na świecie trafiło łącznie 161 953 samochody spod znaku gwiazdy. W porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej wzrost wynosi 7,4%.

"Pod względem sprzedaży jednostkowej mamy za sobą najlepszy listopad w historii. Wyjątkową popularnością cieszą się nasze SUV-y i auta kompaktowe. Pobiliśmy w tych segmentach nowe rekordy: w listopadzie w każdym z nich dostarczyliśmy ponad 50 000 samochodów - podsumował Ola Kallenius, członek zarządu ds. marketingu i sprzedaży osobowych Mercedesów.

Wyniki na Starym Kontynencie
W Europie sprzedaż listopadowa Mercedesów wzrosła do rekordowego poziomu 67 500 sztuk (+10,5%). Od początku roku dostarczono na Starym Kontynencie razem aż 726 606 aut (+10,8%) – to kolejny rekord.

W Niemczech zarejestrowano w ubiegłym miesiącu 23 878 nowych Mercedesów (+2,2%). Marka spod znaku gwiazdy po raz kolejny obroniła nad Renem pozycję #1 wśród producentów segmentu premium.

Zarówno w listopadzie, jak i od początku roku rekordowe wyniki sprzedaży zanotowano w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Szwecji i Portugalii.

Lepiej niż w całym 2014
A ile samochodów marki Mercedes trafiło na rynek światowy łącznie od początku bieżącego roku? Odpowiedź: 1 693 494 sztuki (+13,9%). Oznacza to tyle, że już w listopadzie firma ze Stuttgartu przebiła wynik ustanowiony za cały miniony rok kalendarzowy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane