/  / Rekord sprzedaży dla Jaguar Land Rover

Rekord sprzedaży dla Jaguar Land Rover

JLR|
null
© Land Rover
null

Jaguar Land Rover odnotował najlepszy w historii firmy całoroczny globalny wynik sprzedaży w 2013 roku dzięki licznym premierom nowych i wielokrotnie nagradzanych modeli. Wolumen sprzedaży koncernu wyniósł łącznie 425 006 sztuk (+19%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Marka Land Rover w roku 2013 ustanowiła kolejny roczny rekord, sprzedając klientom na świecie 348 338 samochodów, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu z rokiem poprzednim.

"Cieszy nas tak duży wzrost sprzedaży samochodów, świadczący o stale rosnącym zaufaniu do marki Land Rover. W 65-letniej historii jeszcze nigdy nie uzyskaliśmy tak znakomitych wyników. Nowy Range Rover i Range Rover Sport to nasze najdoskonalsze osiągnięcia technologiczne, które także w Polsce są doceniane przez klientów - zauważa Marcin Dąbrowski, wiceprezes i dyrektor zarządzający JLR Polska.

"W roku 2013 roku nasi dealerzy sprzedali aż 228 sztuk wyżej wspomnianych modeli, co stanowi wyraźny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku".

"W Polsce najpopularniejszym modelem gamy Land Rover w ubiegłym roku był Range Rover Evoque. Jego sprzedaż wyniosła łącznie 314 sztuk. Największą dynamikę wzrostową osiągnął nowy Range Rover: w 2013 roku jego sprzedaż wzrosła o rekordowe 278% do 121 sztuk - dodaje Dariusz Wawrzynów, dyrektor handlowy JLR Polska.

Na rynku polskim sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover wyniosła w ubiegłym roku łącznie 1 034 sztuki.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane