/  / Rekord Porsche w Polsce

Rekord Porsche w Polsce

null
© Porsche
null

W minionym roku marka z Zuffenhausen sprzedała na polskim rynku aż 861 samochodów. Największe wzięcie w gamie miał model Porsche Macan.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W minionym roku importer samochodów marki Porsche zanotował na polskim rynku kolejny wzrost sprzedaży. Tym razem do klientów trafiło aż 861 aut, co przekłada się na wzrost o dynamice 21,4%.

Podobnie jak w ujęciu globalnym, najczęściej wybieranymi modelami Porsche nad Wisłą były SUV-y: Macan (356 sztuk) oraz Cayenne (271 sztuk). Macan wypracował również największy wzrost liczby rejestracji: ponad 103% r/r.

Dawca sportowego DNA Porsche – czyli model "911" – wylądował na trzecim miejscu podium dzięki rezultatowi wynoszącemu 106 egzemplarzy.

Zaraz za podium uplasowała się Panamera z wynikiem 98 egzemplarzy, a dalej – samochody Porsche z silnikiem umieszczonym centralnie: Cayman (17 sztuk) oraz Boxster (12 sztuk). I choć był to ostatni pełny rok obecności na rynku aktualnych generacji tych modeli, to osiągnęły one poziom rejestracji porównywalny z rokiem 2014.

Jak zapowiada producent, w 2016 roku Porsche Cayman oraz Boxster zostaną zaprezentowane w nowej odsłonie, a także z nazwą nawiązującą do historii marki – czyli 718 Cayman i 718 Boxster.

Ponadto, w minionym roku zarejestrowano w Polsce 1 egzemplarz limitowanego modelu supersportowego Porsche 918 Spyder.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane