/  / Rekord BMW Group w pierwszym półroczu

Rekord BMW Group w pierwszym półroczu

BMW|
null
© BMW
null

Firma BMW Group sprzedała więcej pojazdów w pierwszych sześciu miesiącach tego roku niż w jakimkolwiek innym analogicznym okresie w całej swojej historii, dostarczając klientom łącznie 900 539 samochodów. To o 8,1% więcej niż w zeszłym roku.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Firma osiągnęła także drugi najwyższy miesięczny wynik sprzedaży w historii, wydając klientom na całym świecie 172 516 modeli marki BMW, MINI i Rolls-Royce w czerwcu tego roku (wzrost o 4%).

Ian Robertson, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za sprzedaż i marketing, powiedział: "Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wyników sprzedaży w pierwszej połowie roku. Firma BMW Group pobiła kolejny rekord sprzedaży w czerwcu i w pierwszych sześciu miesiącach roku, dlatego liczymy na ustanowienie rekordu sprzedaży za cały rok 2012".

"W najbliższych miesiącach w ofercie pojawią się nowe modele, za sprawą których w drugiej połowie roku spodziewamy się kolejnego wzrostu sprzedaży. Jako największy producent samochodów premium na świecie musimy dbać o utrzymanie odpowiedniego poziomu jakości na rynkach w Europie, Azji i Ameryce Północnej i Południowej, a także dążyć do wzrostu wydajności na wszystkich kontynentach i rynkach, zarówno tych dużych, jak i małych".

Rekordowa sprzedaż BMW Group w Polsce

W omawianym miesiącu firma BMW Group odnotowała wzrost sprzedaży na wszystkich kontynentach. W Europie sprzedaż wzrosła o 1,5% do 92 686 pojazdów. Sprzedaż w okresie od początku roku do końca czerwca utrzymała się na zeszłorocznym poziomie. Łącznie w Europie wydano klientom 437 066 samochodów (-0,1%).

Oczekuje się, że BMW Serii 3 Touring, które stanowi dwie trzecie wolumenu sprzedaży BMW Serii 3 na rodzimym rynku w Niemczech, dodatkowo ożywi sprzedaż na rynku w Europie w momencie premiery we wrześniu tego roku.

Wyniki marki BMW
Marka BMW sprzedała w czerwcu 139 869 samochody (+4,0%). Sprzedaż od początku roku do końca czerwca osiągnęła wartość 747 064 pojazdów, co oznacza wzrost o 8,3%.

W pierwszych sześciu miesiącach roku największą popularnością cieszyło się BMW Serii 5, które sprzedało się w liczbie blisko 90 000 egzemplarzy; to o 51,0% więcej niż w analogicznym okresie w roku 2011. Trzydrzwiowa wersja BMW Serii 1 uzupełni gamę modelową BMW we wrześniu.

W pierwszym półroczu sprzedaż BMW Serii 3 Limuzyna wzrosła do 135 976 sztuk, co oznacza zwyżkę o 15,4% w porównaniu z ubiegłym rokiem. Popyt na BMW X3 również utrzymywał się na wysokim poziomie: w pierwszych sześciu miesiącach roku wydano klientom 74 098 pojazdów, czyli o 38,4% więcej niż w ubiegłym roku.

W omawianym okresie sprzedaż BMW Serii 6 wzrosła aż o 222,0%, co oznacza, że oddano w ręce klientów 10 346 samochodów. Odświeżone modele BMW Serii 7 oraz BMW X1 będą dostępne na wielu rynkach na świecie jeszcze w lipcu tego roku i dodatkowo wpłyną na wzrost sprzedaży samochodów BMW.

Wyniki marki MINI
Sprzedaż samochodów marki MINI wzrosła w omawianym miesiącu o 3,9% i wyniosła 32 337 egzemplarzy. Od początku roku do końca czerwca 2012 samochody MINI trafiły do 151 875 klientów. Oznacza to wzrost o 7,0% w porównaniu z pierwszymi sześcioma miesiącami ubiegłego roku.

Jedną ze składowych tak dobrego wyniku była niesłabnąca popularność modelu MINI Countryman, który w pierwszych sześciu miesiącach roku sprzedał się w liczbie 49 588 sztuk. Oznacza to wzrost o 23,4% w porównaniu do tego samego okresu w roku 2011.

W pierwszej połowie roku marka MINI zanotowała wzrost sprzedaży na rynkach azjatyckich, łącznie z Chinami kontynentalnymi, gdzie sprzedano 11 356 pojazdów (+34,5%) oraz Japonią, gdzie wydano klientom 8 332 auta (+32%). W pierwszych sześciu miesiącach roku marka MINI odnotowała w Stanach Zjednoczonych wzrost sprzedaży o 7,5% (32 059 samochodów).

Wyniki marki Rolls-Royce
Firma Rolls-Royce kontynuuje pasmo sukcesów prognozowane na początku bieżącego roku. W okresie od stycznia do końca czerwca producent luksusowych samochodów sprzedał 1 600 aut, co oznacza niewielki wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem (1 592 sztuki).

Rolls-Royce liczy na kolejny rekordowy rok z uwagi na wprowadzenie we wrześniu do produkcji modelu Phantom serii II, którego sprzedaż na światowych rozpocznie się niedługo potem.

Sprzedaż motocykli
W pierwszych sześciu miesiącach roku firma BMW Motorrad sprzedała 59 189 pojazdów, co oznacza niewielki spadek w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku (-2,3%). W czerwcu dostarczono klientom 10 271 motocykli, czyli o 13,2% mniej niż w zeszłym roku.

Firma BMW Mottorad oczekuje, iż w drugiej połowie roku sprzedaż wzrośnie i liczy na nowy rekord rocznej sprzedaży.

Husqvarna kończy szósty miesiąc roku z wynikiem sprzedaży 5 235 motocykli, co oznacza wzrost o 48,3%. Czerwcowy wynik marki to 815 dostarczonych motocykli, co oznacza wzrost o 81,1%.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane