/  / Profesjonalny test flotowy już za nami

Profesjonalny test flotowy już za nami

SKFS|
null
null

W dniach 16-18 września w Zegrzu Południowym niedaleko Warszawy odbyła się praktyczna część Profesjonalnego Testu Flotowego Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych czyli PTF SKFS 2014. Jego wyniki poznamy na początku grudnia.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Część teoretyczna Profesjonalnego Testu Flotowego Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (test) rozpoczęła się w lutym tego roku. W 2014 r. po raz pierwszy w historii projektu auta do testu nominowane były na podstawie zestawienia przygotowanego przez partnera merytorycznego projektu – Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Obejmowało ono po 15 samochodów na każdy segment aut najczęściej kupowanych przez klientów instytucjonalnych w Polsce.  W teście udział brały pojazdy w analogicznej wersji wyposażenia. Kapituła testu, którą tworzy aż 15 osób z szeregów Stowarzyszenia określiła także rodzaj nadwozia oraz napędu pojazdów, jakie mają wziąć udział w teście. Wartości rezydualne pojazdów biorących udział w Teście przygotował partner merytoryczny – firma Eurotaxglass's.

Łącznie do drugiego etapu, części praktycznej testu nominowanych zakwalifikowało się 49 pojazdów w pięciu segmentach: A, B, C, D, auta małe dostawcze. Przez trzy dni ponad 90 managerów flot testujących pojazdy wypełniło blisko 700 arkuszy ocen samochodów. Każdego dnia testowane były pojazdy wg segmentów, aby nie zakłócać obiektywnej oceny fleet managerów (16 września – segment A i B, 17 września – segment C i D, 18 września – segment auta małe dostawcze). Kapituła testu zdecydowała się na wprowadzenie innowacji w formułę projektu i każdy pojazd został wyposażony w GPS co pozwoliło na precyzyjne określenie zużycia paliwa. Rozwiązanie umożliwiło także na pozycjonowanie pojazdów wyznaczenie prędkości poruszania pojazdów. Partnerem Technologicznym, który zapewnił GPS była firma Finder. Trasa testu obejmowała 35 km w okolicach Serocka i obejmowała zarówno odcinki miejskie jak i podmiejskie. W tym roku po raz pierwszy w historii projektu odbyło się spotkanie z przedstawicielami koncernów motoryzacyjnych mające na celu wymianę opinii na temat testu.

Ocena fleet managerów jest tylko składową przeliczaną na punkty w procedurze wyłaniania aut szytych na miarę polskich flot. Na wynik końcowy wpływa także koszt zakupu danego modelu, koszty serwisowania, wartość rezydualna, zużycie paliwa oraz emisja CO2.

Wyniki testu ogłoszone zostaną podczas Gali Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych, która odbędzie się 4 grudnia w Warszawie. Tego dnia opublikowane zostanie także Kompendium Fleet Managera zawierające wyniki testu. Kompendium opracowane zostanie przez członków Stowarzyszenia.

Partnerami merytorycznymi testu zostali: Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar, firma Eurotaxglass's, Polska Izba Paliw Płynnych oraz Polska Izba Motoryzacji.

Patronat medialny nad testem objęły również czasopisma branżowe: Biznes Car, Euroflota, Flota, Paliwa Płynne oraz portal Lokalizacja.info a także Fleetmanager.pl.


 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane