/  / Produkcja samochodów w Hiszpanii wyraźnie spada

Produkcja samochodów w Hiszpanii wyraźnie spada

null
© SEAT
null

W pierwszym półroczu produkcja pojazdów osobowych i użytkowych w Hiszpanii wyniosła łącznie 1 096 000 egzemplarzy. To o ponad 18,3% mniej niż w analogicznym czasie rok wcześniej.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jak wynika z danych stowarzyszenia branżowego ANFAC, na samochody osobowe przypadło z powyższego prawie 860 000 egzemplarzy. To o 18% mniej niż w pierwszym półroczu 2011.

Na rynki eksportowe skierowano łącznie prawie 940 200 wszystkich pojazdów wyprodukowanych w Hiszpanii, a więc o 21,3% mniej niż rok wcześniej.

Analitycy rynku podkreślają, że spadek popytu na rynkach europejskich, gdzie trafia większość pojazdów wytwarzanych w Hiszpanii ma bezpośredni wpływ na wyniki hiszpańskiej moto-branży. Wyjściem z sytuacji jest pozyskiwanie nowych rynków zbytu w innych częściach świata.

Przy utrzymaniu się obecnych trendów ANFAC szacuje, że wynik produkcyjny za cały rok bieżący dla hiszpańskiej branży motoryzacyjnej nie przekroczy poziomu łącznie 2 mln egzemplarzy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane