/  / Prezydent Komorowski z wizytą w Solarisie

Prezydent Komorowski z wizytą w Solarisie

Solaris Bus & Coach|
null
© Solaris
null

Prezydent Bronisław Komorowski złożył wczoraj wizytę w fabryce Solaris Bus & Coach S.A. w Bolechowie. Zapoznał się z procesem powstawania nowoczesnych pojazdów komunikacji miejskiej oraz spotkał z pracownikami i zarządem polskiego producenta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Przebywający w Poznaniu z okazji wręczenia Nagród Gospodarczych, Prezydent Komorowski odwiedził siedzibę firmy, w której projektowane i wytwarzane są autobusy niskopodłogowe, międzymiastowe, trolejbusy oraz tramwaje. Szczególną uwagę głowy państwa zwrócił autobus elektryczny, którym Bronisław Komorowski odbył krótką przejażdżkę.

Solaris jest pierwszym w Polsce i jednym z nielicznych na świecie producentów w pełni elektrycznych autobusów, nieemitujących jakichkolwiek zanieczyszczeń.

Prezydent szczegółowo zapoznał się z procesem powstawania pojazdów, który przybliżała mu Solange Olszewska, prezes Zarządu Solarisa, współzałożycielka oraz właścicielka przedsiębiorstwa.

Spotkał się także z pracownikami, co upamiętniono wspólnym zdjęciem.

Solaris został dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Gospodarczą Prezydenta RP. Po raz pierwszy otrzymał ją w 2005 roku w kategorii "eksporter" w uznaniu osiągniętego na rynku europejskim sukcesu sprzedażowego. Kolejny raz w 2011 roku nagrodę przyznano firmie w kategorii "innowacyjność", doceniając wkład i inwestycje w rozwój nowych technologii (w szczególności napędów elektrycznych oraz hybrydowych).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane