/  / Premiera Q30 uskrzydliła Infiniti

Premiera Q30 uskrzydliła Infiniti

null
© Infiniti
null

Która z marek może w pierwszym półroczu pochwalić się na rynku europejskim dynamiką wzrostu sprzedaży aż o 177%?

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Infiniti kończy pierwszą połowę bieżącego roku z nowym rekordem. W Europie marka sprzedała łącznie 9 535 samochodów, co oznacza wzrost o 177% w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy A.D. 2015. Przebojem półrocza na Starym Kontynencie okazał się model Infiniti Q30, którego wybrało 6 438 nabywców.

"Osiągnięcia sprzedażowe pierwszego półrocza napawają nas dumą. Jesteśmy przekonani, że wraz z wprowadzeniem modelu QX30, zmodernizowanego Q50 oraz zupełnie nowego Q60 będziemy w Europie kontynuować rekordową passę  - powiedział Francois Goupil de Bouille, wiceprezes Infiniti Europa, Bliski Wschód i Afryka.

Natomiast w skali globalnej Infiniti sprzedało w pierwszym półroczu ponad 110 200 aut, co stanowi wzrost o 7%. W samym tylko czerwcu sprzedaż wyniosła zaś ponad 19 300 egzemplarzy (+15%).

A jak nad Wisłą?
Dobre nastroje panują także w Infiniti Polska. Wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu o 14% nie jest może tak spektakularny jak w Europie, ale już prawie trzykrotnie większa sprzedaż w czerwcu w porównaniu do maja musi napawać optymizmem.

"Wreszcie tak naprawdę zaczęliśmy dyskontować zainteresowanie modelem Q30 - przyznaje Grzegorz Szczypior, prezes Infiniti Polska. "Liczba zamówień złożonych w czerwcu, w tym także w naszym nowym oddziale w Krakowie, każe wierzyć w utrzymanie trendu wzrostowego".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane