/  / Prawo i podatki w zarządzaniu flotą

Prawo i podatki w zarządzaniu flotą

null
null

W dniach 19-21 października w Krakowie odbędzie się ogólnopolskie szkolenie dla managerów aut firmowych z cyklu Fleet Management Training. Temat przewodni szkolenia brzmi: "Prawo i podatki w zarządzaniu flotą samochodową".

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Podczas tegorocznego szkolenia mecenasi z kancelarii prawnej Hogan Lovells: Agnieszka Szczodra-Hajduk i Zbigniew Marczyk opowiedzą o zmianach podatkowych w 2014 roku, w tym m.in. o nowych zasadach odliczania podatku VAT przy nabyciu i leasingu samochodów służbowych, z uwzględnieniem wykorzystywania pojazdu wyłącznie dla celów działalności gospodarczej, jak i użytku mieszanego (służbowo-prywatnego), czy o zasadach odliczania podatku VAT od paliwa i części eksploatacyjnych, jak również o przepisach przejściowych nowelizacji VAT i ich wpływie na umowy leasingu zawarte przed nowelizacją.

Poruszona zostanie też tematyka związana z systemem stosowania kar i nagród wobec kierowcy firmowego w odniesieniu do kodeksu pracy w kontekście motywacji użytkowników samochodów służbowych do bezpiecznej jazdy.

Natomiast o samym bezpieczeństwie jazdy oraz o najczęstszych błędach popełnianych przez kierowców korporacyjnych i weryfikacji umiejętności kierowcy firmowego już na etapie zatrudnienia uczestnicy szkolenia dowiedzą się od licencjonowanych instruktorów Szkoły Jazdy Subaru: Janusza Dudka oraz Jacka Hoffmana.

Wśród prelegentów szkolenia na uwagę zasługuje Andrzej Sacha - Global Fleet Manager w firmie Nestle Operational Services Worldwide, odpowiedzialny za flotę 30 000 samochodów osobowych, które Nestle użytkuje na świecie. Laureat prestiżowych nagród m.in. "International Fleet Safety Award" czy "Fleet Excellence Award - Excellence in Corporate Fleet Safety" przedstawi uczestnikom szkolenia europejskie praktyki polityki zarządzania flotą samochodową.

Bardzo interesująco zapowiada się wykład Bartłomieja Binkiewicza z EurotaxGlass's Polska, który zapozna uczestników szkolenia z tematem dotyczącym szacowania wartości rezydualnej na podstawie nowych modeli aut firmowych.

Podczas szkolenia Fleet Management Training odbędzie się ponadto prezentacja najnowszych modeli samochodów marek m.in. Hyundai, Renault, SEAT, Skoda oraz Volkswagen, które dedykowane są polskim flotom.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane