/  / Prawie 6 milionów samochodów

Prawie 6 milionów samochodów

VW|
null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe zamknęła rok 2013 rekordem sprzedaży, po raz pierwszy przekazawszy klientom w ciągu dwunastu miesięcy jednego roku kalendarzowego łącznie około 5,93 mln samochodów (+3,4%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W samym miesiącu grudniu sprzedaż wyniosła natomiast około 535 200 sztuk, co daje wzrost o dynamice 3,3% w stosunku rocznym.

"Mimo trudnej sytuacji na rynku marka Volkswagen Samochody Osobowe po raz kolejny zwiększyła sprzedaż. Przede wszystkim nowy Golf w pierwszym pełnym roku sprzedaży umocnił pozycję Volkswagena względem konkurencji - zaznacza Christian Klingler, członek zarządu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe ds. sprzedaży i marketingu. "W 2014 roku czekają na nas nowe i trudne wyzwania, na które jesteśmy bardzo dobrze przygotowani z nową paletą przyjaznych dla środowiska pojazdów".

W roku ubiegłym zarejestrowano w Polsce 25 869 nowych samochodów osobowych marki Volkswagen, czyli o 14,26% więcej niż w roku poprzedzającym. Udział rynkowy wzrósł do 8,97% (2012: 8,37%).

W miesiącu grudniu zarejestrowano natomiast na polskim rynku 2 272 osobowe modele marki (+27%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane