/  / Prawie 2 miliony Volkswagenów

Prawie 2 miliony Volkswagenów

null
© Volkswagen
null

Marka Volkswagen Samochody Osobowe po raz pierwszy przekazała klientom na świecie w ciągu czterech pierwszych miesięcy roku prawie dwa miliony samochodów. Uzyskany wynik to około 1,99 mln egzemplarzy (+4,6%).

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Natomiast w samym kwietniu osobowego Volkswagena odebrało na świecie około 513 400 kierowców, co daje wzrost o dynamice 6,8%.

"Marka Volkswagen Samochody Osobowe zwiększyła sprzedaż także w kwietniu. Zawdzięczamy to z jednej strony wzrostowi zainteresowania naszymi samochodami w Chinach i Europie, z drugiej strony utrzymującemu się wysokiemu popytowi na takie produkty jak Golf. Model ten w swojej siódmej generacji kontynuuje 40-letnią tradycję sukcesów Golfa - podkreśla Christian Klingler, członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu koncernu Volkswagen i marki Volkswagen Samochody Osobowe. "Jednak sytuacja na światowym rynku pozostaje nadal zmienna i wymagająca".

Na rynku polskim w pierwszych czterech miesiącach tego roku zarejestrowano 12 683 nowe samochody osobowe marki Volkswagen. Wynik ten jest aż o 37,54% większy niż w analogicznym okresie w minionym roku. Udział rynkowy firmy wzrósł zatem do 10,19% (I-IV 2013: 9,29%), co stawia Volkswagena na drugim miejscu pod względem liczby zarejestrowanych aut w Polsce.

Największą popularnością klientów w tym okresie cieszyły się takie modele marki Volkswagen jak Passat (2 906 sztuk), Golf (2 775 sztuk) oraz Tiguan (2 212 sztuk).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane