/  / Prawie 100 000 aut służbowych w usłudze full service leasing

Prawie 100 000 aut służbowych w usłudze full service leasing

LeasePlan Fleet Management|
null
© LeasePlan
null

Przedsiębiorcy stawiają dziś na kompleksowość usług. Właśnie dlatego firmy decydują się na outsourcing floty, czyli powierzenie zarządzania nią dostawcy, aby zaoszczędzić czas i móc skupić się na głównej działalności firmy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Pełny leasing operacyjny zdejmuje z klienta obowiązki związane z utrzymaniem floty aut służbowych, dlatego jest wciąż najdynamiczniej rozwijającym się sektorem leasingu samochodowego.

Z najnowszych danych Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów podsumowujących pierwszy kwartał 2013 wynika, że już ponad 98 000 pojazdów należących do firm i przedsiębiorstw obsługiwanych jest przez firmy CFM w pełnym zakresie.

Pozycję lidera w tym sektorze utrzymuje LeasePlan Fleet Management Polska z liczbą prawie 16 000 aut w usłudze full service leasing (wyniki PZWLP po pierwszym kwartale 2013).

"Idealna usługa FSL powinna maksymalnie odciążać klienta z załatwiania spraw związanych z flotą zarówno kwestii administracyjnych, jak również w zakresie wszelkich działań operacyjnych. Pełny wynajem długoterminowy to poza kompleksowością usług i wygodą również stabilność kosztów obsługi aut służbowych - mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy LeasePlan Fleet Management.

Niewątpliwie w przypadku wynajmu długoterminowego floty podstawową zaletą jest brak konieczności mrożenia własnych środków finansowych. Ponadto, raty stanowią koszt uzyskania przychodu, zmniejszając podstawę opodatkowania oraz poprawiając płynność finansową firmy.

Jest to jedna z największych zachęt finansowych w porównaniu z innymi formami finansowania jak kredyt czy leasing finansowy, których nie rozliczymy w kosztach. Druga grupa korzyści to strona operacyjna (serwisowa).

"Full service leasing daje możliwość ograniczenia kosztów każdej firmie (tak małej, jak i dużej) w pełnym zakresie. Chodzi tu nie tylko o koszty obsługi związanej z samym zarządzaniem flotą, ale szczególnie w przypadku małych firm także koszty księgowości, HR, jak również czas poświęcony przez dyrektora lub prezesa firmy na negocjowanie warunków kredytu czy planowanie odnowień floty. Floty, którymi dziś zarządzamy, liczą od jednego do ponad tysiąca aut - wyjaśnia Artur Sulewski z LeasePlan Fleet Management.

Według stanu na 31 marca bieżącego roku, spółki zrzeszone w PZWLP finansowały i zarządzały łącznie 105 006 pojazdami, z czego 80% przypadło na pełny leasing operacyjny (full service leasing).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane