/  / Powstaje FCA Bank

Powstaje FCA Bank

null
null

W styczniu ogłoszono utworzenie nowej spółki FCA Bank SpA, która po uzyskaniu licencji we Włoszech staje się spółką holdingową międzynarodowej grupy bankowej obecnej w 16 krajach europejskich.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Projekt przekształcenia FGA Capital w FCA Bank rozpoczął się w 2012 roku, a w grudniu roku następnego – w konsekwencji przedłużenia umowy między Credit Agricole, Credit Agricole Consumer Finance oraz Fiat Chrysler Automobiles – wystąpiono o zgodę do organów nadzoru bankowego na rozpoczęcie działalności bankowej.

Nowy status pozwoli FCA Bank dodatkowo wzmocnić wizerunek instytucji solidnej i wiarygodnej w stosunku do międzynarodowych inwestorów, umożliwiając większe zróżnicowanie źródeł finansowania, poprawiając dodatkowo ofertę skierowaną do swoich klientów.

Przekształcenie w bank pozwoli jednocześnie na całkowitą zmianę wizerunku FCA Bank zarówno na poziomie grupy, jak i rynków, podkreśloną nie tylko przez nowy charakter spółki, ale także przez nazwę; nowe logo podkreśla przynależność FCA Bank do Fiat Chrysler Automobiles oraz Credit Agricole Consumer Finance.

W oparciu o istniejący model – choć w nowym charakterze – FCA Bank będzie wspierał sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych licznych marek (przede wszystkim tych należących do Fiat Chrysler Automobiles) poprzez oferty finansowania zakupu samochodów skierowane do klientów finalnych i sieci dealerskiej, a także promowanie rozwiązań w zakresie ubezpieczeń, leasingu oraz wynajmu pojazdów.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane