/  / Porsche z rekordem sprzedaży

Porsche z rekordem sprzedaży

null
© Porsche
null

Po raz pierwszy w swojej dotychczasowej historii marka Porsche dostarczyła w ciągu jednego roku kalendarzowego łącznie ponad 162 000 pojazdów. W porównaniu z wynikiem za rok 2012 dynamika sprzedaży niemieckiego producenta wyniosła prawie 15%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W całym roku 2013 dostawy nowych samochodów z fabryk Porsche AG osiągnęły łącznie 162 145 egzemplarzy. Dzięki temu firma zanotowała wzrost wolumenu o 14,9%. Na szczególnie nas interesującym rynku europejskim wypracowano wynik nieco ponad 51 000 egzemplarzy (+4,4%).

Na rynku amerykańskim klienci otrzymali w roku ubiegłym ponad 49 500 nowych samochodów marki Porsche, czyli o 20,7% więcej niż w roku poprzedzającym.

To właśnie w USA, a dokładniej podczas listopadowych targów w Los Angeles, Porsche zaprezentowało po raz pierwszy kompaktowego SUV nazwanego Macan (auto na zdjęciu).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane