/  / Porsche z rekordem

Porsche z rekordem

null
© Porsche
null

Od stycznia do listopada Porsche AG zwiększyło liczbę aut dostarczonych na rynek światowy o prawie 15%. Nad Wisłą wzrosty są jeszcze bardziej imponujące.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Od stycznia do listopada Porsche AG zwiększyło liczbę aut dostarczonych na światowy moto-rynek o 15%, do ponad 169 000 egzemplarzy. Tym samym przekroczono już wynik uzyskany w całym ubiegłym roku kalendarzowym (162 145 sztuk). Tylko w listopadzie na świecie dostarczono natomiast 17 700 aut marki Porsche, czyli o 1/4 więcej niż w analogicznym miesiącu przed rokiem.

Na polskim moto-rynku wzrosty Porsche są jeszcze bardziej imponujące. Otóż w ciągu minionych 11 miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 655 nowych samochodów producenta z Zuffenhausen. Stanowi to 68,4-proc. wzrost względem tego samego okresu rok wcześniej.

Co istotne, dynamika sprzedaży nie słabnie – w ubiegłym miesiącu do polskich nabywców trafiło 47 aut marki Porsche (+67,9%).

Co ciekawe, w połowie listopada sprzedano ostatni egzemplarz modelu Porsche 918 Spyder. Jego produkcja została ograniczona do 918 aut. Większość egzemplarzy – dokładnie 297 sztuk – trafi do klientów w USA. Z kolei w Niemczech i Chinach wspomniany model znalazł po około 100 nabywców.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane