/  / Porsche na fali

Porsche na fali

IBRM SAMAR|
null
© Porsche
null

W czerwcu sprzedaż Porsche na rynku europejskim zwiększyła się o ponad 30%. Dużą zasługą takiego wyniku jest rosnąca popularność modelu Macan.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych koncernu, w czerwcu sprzedano na rynku europejskim 6 136 egzemplarzy marki Porsche. To wynik aż o 30,4% lepszy od tego, jaki uzyskano w analogicznym miesiącu rok wcześniej (4 705 egzemplarzy).

Łącznie czerwcowa sprzedaż Porsche na rynku światowym przekroczyła poziom 16 300 egzemplarzy (+14,1%). To solidny wzrost, który poprawił wyniki koncernu za całe pierwsze półrocze – 87 800 sztuk (+7,6%).

Znaczący, bo aż 14-proc. wzrost odnotowano w Europie, gdzie dostarczono od stycznia niemal 30 000 nowych aut (z tego 12 300 przypada na rynek niemiecki). W USA do klientów trafiła rekordowa liczba ponad 22 900 samochodów (+7,6%). Wzrost o podobnej dynamice zanotowano w Chinach, gdzie klienci kupili łącznie 19 800 aut (+8%).

Najpopularniejszym modelem w gamie pozostaje Cayenne (37 200 egzemplarzy), za którym plasuje się 911-ka (15 600 sztuk). Przypomnijmy, że już podczas jesiennych targów motoryzacyjnych w Paryżu światło dzienne ujrzy wersja Porsche Cayenne po liftingu.

Tegoroczna nowość rynkowa w gamie niemieckiego producenta to Macan, który do salonów europejskich wjechał w kwietniu. Sprzedaż wspomnianego modelu w najbliższych miesiącach powinna nadal szybko rosnąć. Podobnie jak w Europie, nowe Porsche jest już dostępne w USA. Natomiast w Chinach ten sportowy SUV będzie sprzedawany dopiero od drugiej połowy bieżącego roku.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane