/  / Porsche pędzi po nowy rekord

Porsche pędzi po nowy rekord

null
© Porsche
null

We wrześniu sprzedaż aut niemieckiej marki zwiększyła się aż o 29%. Hitem oferty jest oczywiście Porsche Macan.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
We wrześniu Porsche dostarczyło na rynek światowy łącznie 20 475 samochodów. To o 29% więcej niż w analogicznym miesiącu roku ubiegłego. W Europie – dzięki wynikowi na poziomie 7 005 egzemplarzy – wzrost przekroczył aż 50%.

W ujęciu skumulowanym od stycznia wyniki marki z Zuffenhausen wykazują wzrost o dynamice 28%. Na rynek dostarczono łącznie 173 085 samochodów.

Macan rządzi
W rankingu najpopularniejszych modeli w gamie prym wiedzie Porsche Macan. Jego wynik to 7 670 egzemplarzy dostarczonych na rynek, co w porównaniu z wrześniem roku ubiegłego daje wzrost rzędu 36%.

Na fali wzrostowej jest też Porsche Cayenne. Ten akurat model uzyskał rezultat 6 592 sztuk i wzrost o 75%.

Będzie nowy rekord
Dodajmy, że rok 2014 – rekordowy dla niemieckiej marki – zamknął się wynikiem rzędu 189 849 egzemplarzy. Rezultat tegoroczny jest bliski temu osiągnięciu, a przecież mamy jeszcze przed sobą kolejne trzy miesiące.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane