/  / Tomasz Porawski dyrektorem Skody w Polsce

KADRY | Tomasz Porawski dyrektorem Skody w Polsce

null
null

Z dniem 1 czerwca funkcję dyrektora marki Skoda w Polsce obejmie Tomasz Porawski. Specjalista zastąpi na tym stanowisku Łukasza Zadwornego – mianowanego tymczasem jako nowy szef marki Volkswagen.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Tomasz Porawski swoją karierę w marce Skoda rozpoczął w 1997 roku, od 2009 roku pełnił funkcję dyrektora sprzedaży. W roku 2009 udział Skody w polskim rynku wyniósł 11%. Dla porównania – w roku 2014 zarejestrowano 43 301 aut tego producenta, co przełożyło się na 13,3% udziału w rynku samochodów osobowych nad Wisłą.

Łukasz Zadworny od 13 lat związany był z marką Skoda. Przez 7 lat pełnił funkcję dyrektora działu marketingu. Przez ostatnie 6 lat Zadworny zarządzał marką Skoda w Polsce. W tym czasie osiągnęła ona pozycję lidera rynku motoryzacyjnego i utrzymuje ją nieprzerwanie przez ostatnie 6 lat.
   
W następstwie nominacji Tomasza Porawskiego stanowisko dyrektora sprzedaży marki Skoda obejmie Dariusz Brodnicki – dotychczasowy zastępca dyrektora sprzedaży.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane