/  / Ponad milion kierowców z szybami NordGlass w Polsce

Ponad milion kierowców z szybami NordGlass w Polsce

NordGlass|

Największy producent szyb samochodowych w Polsce oraz właściciel ogólnopolskiej sieci napraw i sprzedaży umacnia swoją pozycję na krajowym rynku. Tylko w ciągu ostatnich 4 lat ponad milion kierowców w Polsce zostało posiadaczami szyb wyprodukowanych przez NordGlass.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Grupa NordGlass produkuje rocznie około milion szyb w dwóch zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Koszalinie i Słupsku. Ponad 70% sprzedaży kierowana jest na eksport.

Szyby NordGlass można kupić niemal w całej Europie, a także w Afryce, Azji, Ameryce Południowej oraz od niedawna w Stanach Zjednoczonych. W ciągu ostatnich 5 lat firma rośnie średnio o 20% każdego roku.

Mimo silnej koncentracji na rynkach zagranicznych NordGlass stale umacnia swoją pozycję w Polsce. Jako lider rynku serwisowania i wymiany szyb posiada 37 firmowych punktów na terenie całego kraju oraz współpracuje z 80 punktami partnerskimi.

"Statystycznie, prawie co 20. samochód w Polsce jeździ z szybą NordGlass. Cieszy nas, że nasza marka zdobyła tak wielkie zaufanie wśród kierowców, gdyż nie można sobie wyobrazić lepszej rekomendacji dla naszych usług – mówi Grzegorz Łajca, prezes zarządu NordGlass. "Aby zaspokoić stale rosnący popyt na nasze produkty, zwiększyliśmy niedawno moce produkcyjne Nordglass do 1,3 mln szyb rocznie. W najbliższym czasie zamierzamy także dalej rozwijać sieć serwisów wymiany i naprawy szyb oraz naszą sieć franczyzową".

Rynek szyb stale się rozwija. Mimo, że sprzedaż nowych aut od paru lat notuje spadki, to z roku na rok liczba samochodów w Polsce rośnie. Według GUS, w 2010 r. po polskich drogach jeździło ich ponad 23 mln.

NordGlass z asortymentem obejmującym około 1 200 modeli szyb jest w stanie zaspokoić zapotrzebowanie rynku na wymianę i naprawę szyb w autach osobowych, jak i ciężarowych.

Według publikowanych w zeszłym miesiącu badań SMG/KRC 26% kierowców przyznaje, że jeździ w uszkodzoną szybą, ryzykując bezpieczeństwo jazdy na drodze oraz negatywne konsekwencje związane z ewentualnym zatrzymaniem przez policję. W przypadku kontroli drogowej uszkodzona szyba czołowa może być powodem odebrania dowodu rejestracyjnego, a kierowca może być ukarany mandatem w wysokości nawet 500 zł.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane