/  / Ponad 2 miliony VW do modyfikacji

Ponad 2 miliony VW do modyfikacji

PAP|
null
null

Federalny Urząd Transportu Drogowego nakazał Volkswagenowi rozpoczęcie modyfikacji 2,4 mln samochodów od początku 2016 roku, w ramach działań naprawczych po ujawnionej manipulacji pomiarem emisji spalin - powiedział minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zgodnie z wcześniej przedłożonym przez Volkswagena planem naprawczym, firma przewiduje przygotowanie zmian w oprogramowaniu silników dieslowskich o pojemności 2 litrów. Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku, a od początku przyszłego roku zacznie być realizowany. W przypadku silników o pojemności 1,6 litra konieczne będą także modyfikacje techniczne. Wcześniej informowano, że rozwiązanie to nie będzie gotowe przed wrześniem przyszłego roku.
 
Dobrindt powiedział 15 października, że w Niemczech modyfikacjom trzeba poddać 2, 4 mln aut, zaś w całej Europie - około 8 mln. Dodał, że nie wiadomo, kto, kiedy i jak podjął decyzję o instalowaniu w volkswagenach oprogramowania fałszującego wyniki testów emisji spalin.
 
Szacuje się, że na całym świecie sprawa dotyczy 11 mln samochodów.  
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane