/  / Pomyślne rozpoczęcie działalności DAF Trucks w Rosji

Pomyślne rozpoczęcie działalności DAF Trucks w Rosji

DAF|
null
© DAF
null

W maju ubiegłego roku firma DAF Trucks otworzyła własne biuro marketingu i sprzedaży w Moskwie z myślą o zwiększeniu swojego udziału w rynku rosyjskim.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Dzięki powstaniu 13 autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, otwarciu centrum dystrybucji części PACCAR i dostarczeniu od maja 2011 roku ponad 3 000 samochodów ciężarowych lokalnym klientom firma DAF Trucks Russia może mówić o pomyślnym zapoczątkowaniu działalności.

Na szybko rozwijającym się rosyjskim rynku samochodów ciężarowych daje się zaobserwować wyraźny wzrost zainteresowania ciężarówkami z Europy Zachodniej. Oczekuje się, że do roku 2015 w Rosji będzie rocznie rejestrowanych ponad 36 000 ciężkich samochodów ciężarowych; dla porównania w 2011 roku liczba ta wynosiła około 26 000 sztuk.

"W 2011 roku firma DAF sprzedała tu ponad 1 500 ciężarówek, co odpowiada udziałowi w rynku pojazdów marek europejskich na poziomie 6,9% - mówi Arie Hendrikx, dyrektor zarządzający w firmie DAF Trucks Russia. "W tym roku naszym celem jest zdobycie 10-proc. udziału w rynku, co oznacza sprzedaż około 2 700 ciężarówek".

Firma DAF Trucks dostarcza na rynek rosyjski pojazdy XF105 Space Cab do transportu długodystansowego. "W Rosji modele serii XF cieszą się opinią ciężarówek łączących niskie zużycie paliwa z wysokim poziomem komfortu, wydajności i niezawodności - stwierdza Arie Hendrikx. "Rozważamy możliwość poszerzenia oferty o modele serii LF i CF w celu umocnienia swojej pozycji rynkowej".

Sieć dealerska
Na początku 2011 roku sieć placówek obejmowała salony sprzedaży i punkty serwisowe DAF w Moskwie i Sankt Petersburgu oraz punkty serwisowe DAF w Jekaterynburgu i Smoleńsku. Na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy firma DAF otworzyła w Rosji 11 autoryzowanych dealerstw odpowiedzialnych za sprzedaż i serwis, a docelowo placówek prowadzących sprzedaż i oferujących usługi serwisowe ma być łącznie ponad dwadzieścia.

"Dokładamy wszelkich starań, aby rozbudować swoją sieć dealerską i w ten sposób zapewnić klientom możliwie najlepszą obsługę. Nowe placówki powstały w Moskwie, na południu Rosji, na Uralu i na Powołżu, w środkowej części kraju. W kolejnych kwartałach bieżącego roku planujemy włączyć do sieci placówki ze wschodnich i południowych regionów Rosji, a także z obszaru Syberii".

Centrum dystrybucji części PACCAR
Aby zapewnić najwyższy poziom obsługi klientów, firma PACCAR Parts otworzyła własne centrum dystrybucji części (PDC) w pobliżu Moskwy. "Klientom zależy na maksymalnym wykorzystaniu swoich ciężarówek. Optymalna dostępność części DAF w połączeniu z krótkim czasem dostawy odgrywa tu kluczową rolę - przekonuje Hendrikx.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane