/  / PolskiBus.com dalej jeździ w leasingu

PolskiBus.com dalej jeździ w leasingu

BZ WBK Leasing|
null
© PolskiBus.com
nullnullnull

BZ WBK Leasing sfinansował zakup 23 nowoczesnych, piętrowych autobusów Van Hool TD927 Astromega oraz TD921 Altano dla Souter Holdings Poland, przewoźnika świadczącego ekspresowe przewozy autokarowe pod marką PolskiBus.com.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Oferta leasingodawcy została wybrana już po raz drugi, a łączna wartość nowego kontraktu wyniosła prawie 39 mln zł netto.

Współpraca pomiędzy Souter Holdings Polska i BZ WBK Leasing rozpoczęła się w połowie 2011 roku, kiedy to brytyjski przewoźnik wziął w leasing 18 autokarów o wartości 23 mln zł.

"Wówczas o wyborze zdecydowały szybkość działania i atrakcyjność oferty BZ WBK Leasing, a w szczególności mała liczba formalności i wymaganych zabezpieczeń - tłumaczy Przemysław Szycher, dyrektor finansowy spółki Souter Holdings Poland.

"W związku z dynamicznym rozwojem naszego biznesu po raz kolejny zdecydowaliśmy się sfinansować tabor leasingiem. Ze względu na bardzo dobrą dotychczasową współpracę i elastyczne podejście do finansowania start-upów ponownie wybraliśmy ofertę BZ WBK Leasing".

"Współpraca z PolskiBus.com, firmą, która zaczynała jako start-up z dużym potencjałem, jest ważnym elementem realizacji naszej strategii na lata 2012-2014, w której mocno stawiamy na klientów biznesowych i korporacyjnych. Są to bardzo wymagający leasingobiorcy, którzy oczekują od instytucji finansowych indywidualnego podejścia i jednocześnie kompleksowej obsługi na najwyższym poziomie - mówi Robert Sokołowski, dyrektor departamentu sprzedaży biznesowej i korporacyjnej w BZ WBK Leasing. "Odpowiadając na te oczekiwania, zapewniamy dużym firmom wysoką jakość usług gwarantowaną przez sieć wyspecjalizowanych doradców obsługujących wyłącznie największe podmioty".

Umowa leasingu między BZ WBK Leasing a Souter Holdings Poland została podpisana na okres 85 miesięcy w ramach leasingu finansowego. Przedmiotem kontraktu jest 20 wysokiej klasy piętrowych autobusów marki Van Hool TD927 Astromega oraz 3 autobusy TD921 Altano o niskim zużyciu paliwa, wyposażone w klimatyzację, darmowe Wi-Fi oraz dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych.

Marka PolskiBus.com szybko zdobyła popularność na polskim rynku, podbijając serca klientów atrakcyjnymi cenami i luksusowymi autobusami. PolskiBus.com rozpoczął działalność w czerwcu 2011 r. i od tego czasu przewiózł już ponad milion pasażerów, a flota wzrosła z 18 do 68 nowoczesnych pojazdów.

Każdego dnia PolskiBus.com obsługuje aż 114 szybkich, tanich i komfortowych kursów między 20 miastami w Polsce i 5 lokalizacjami w Europie.

Leasing umożliwił firmie realizację dużej inwestycji przy zachowaniu płynności finansowej. "W krajach Europy Zachodniej to standard, że autobusy jeżdżą w leasingu, w Polsce ten sposób finansowania floty komunikacyjnej dopiero zaczyna zyskiwać na znaczeniu. Firmy dużej wielkości, w tym również te świadczące usługi transportu publicznego, najczęściej traktują go jako alternatywę dla kredytu inwestycyjnego - mówi Robert Sokołowski.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane