/  / Polski rynek pod dyktando Skody

Polski rynek pod dyktando Skody

null
© Skoda
null

Do Skody w roli lidera sprzedaży na polskim rynku osobówek zdążyliśmy się już przyzwyczaić. Również we wrześniu producent Octavii i Superba zostawił konkurencję daleko w tyle.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
We wrześniu zarejestrowano w Polsce łącznie 3 050 nowych samochodów producenta znad Wełtawy. Wynik skumulowany Skody to natomiast 33 284 rejestracji w okresie od stycznia do końca września (+28,6%). Warto podkreślić, że uzyskany przez producenta Fabii wynik jest o ponad 10 000 egzemplarzy wyższy niż kolejno druga najlepsza marka w zestawieniu.

Skoda jest bezkonkurencyjna nie tylko na rynku samochodów flotowych nad Wisłą. Firma to "numer 1" również w segmencie klientów indywidualnych (810 rejestracji we wrześniu). Od początku roku uzyskano natomiast wynik na poziomie 10 785 rejestracji, co stanowi ponad 1 500 egzemplarzy przewagi nad kolejną marką w rankingu.

W zestawieniu poszczególnych modeli bestsellerem na polskim rynku jest Skoda Octavia: 964 rejestracje we wrześniu oraz 10 531 licząc od początku roku. Liderem w swojej klasie jest Fabia (717 rejestracji we wrześniu; 7 533 od stycznia do września). Dużym zainteresowaniem kupujących cieszy się także Rapid (562 egzemplarze we wrześniu; 6 001 sztuk łącznie od stycznia).

Bardzo dobrze na polskim moto-rynku radzi sobie flagowa Skoda Superb. We wrześniu Superb uplasował się w swojej klasie rynkowej na pierwszym miejscu pod względem liczby rejestracji, z wynikiem 290 egzemplarzy. Natomiast w okresie styczeń-wrzesień Superb utrzymał dobre, drugie miejsce w całym segmencie ze wzrostem o dynamice aż 91% w porównaniu z analogicznym okresem 2013.     
     
Skoda ma się też czym pochwalić w skali globalnej. Wrzesień okazał się bowiem najlepszym w dotychczasowej historii marki znad Wełtawy. W tym czasie dostarczono klientom na świecie około 96 000 pojazdów (wzrost o 10,4% w porównaniu do września 2013).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane