/  / Polski moto-eksport na fali

Polski moto-eksport na fali

AutomotiveSuppliers.pl|
null
© Volkswagen
null

W lipcu wartość eksportu polskich fabryk z branży motoryzacyjnej była wyższa niż rok wcześniej o prawie 8%. Tym samym rosnący trend utrzymał się już trzeci miesiąc z rzędu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według danych firmy analitycznej AutomotiveSuppliers.pl, w lipcu działające na terenie Polski fabryki przemysłu motoryzacyjnego skierowały na eksport produkty o łącznej wartości ponad 1,68 miliardów euro. Ciekawe są dwa fakty – po pierwsze osiągnięty wynik oznacza w ciągu roku wzrost o dynamice 7,8%. Po drugie – mamy tutaj drugi najlepszy wynik eksportowy zanotowany w bieżącym roku kalendarzowym.

Polski moto-eksport częściami i akcesoriami stoi? Do takiego wniosku można dojść, jeśli zauważymy, że omawiany segment produktowy stanowił w lipcu ponad 39,5% całości eksportu dla sektora motoryzacyjnego nad Wisłą. Na rynki zagraniczne skierowano moto-części i akcesoria o łącznej wartości 664,35 mln euro, czyli o ponad 16,5% więcej niż w lipcu roku ubiegłego.

AutomotiveSuppliers.pl zakłada, że w całym roku kalendarzowym na rynki eksportowe trafią z Polski produkty sektora motoryzacyjnego o łącznej wartości do maksymalnie 18,6 mln euro. Wynik liczony sumarycznie za okres styczeń-lipiec to prawie 11,2 mln euro (+2,7%).
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane