/  / Polska wysoko w rankingu Skody

Polska wysoko w rankingu Skody

null
© Skoda
null

Jak wynika z danych sprzedażowych udostępnionych przez firmę Skoda Auto, Polska zakończyła ubiegły rok na szóstym miejscu w rankingu największych rynków zbytu samochodów tego producenta na świecie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W roku ubiegłym globalna sprzedaż samochodów Skoda Auto wyniosła 939 200 egzemplarzy (+6,8%). Największym rynkiem zbytu dla firmy okazały się Chiny, gdzie wolumen dostaw przekroczył 235 500 sztuk (+7,1%).

Na miejscu szóstym rankingu największych rynków zbytu Skoda Auto uplasowała się natomiast Polska, gdzie według danych spółki osiągnięto wynik 36 300 egzemplarzy (-4,7%).

Nieco wyżej od Polski, bo na pozycji czwartej uplasowały się Czechy, gdzie producent wywodzący się z Mlada Boleslav dostarczył w ubiegłym roku łącznie prawie 59 700 samochodów (+2,5%).

Największym rynkiem zbytu w całej Europie dla Skoda Auto były w ubiegłym roku Niemcy (132 600 sztuk; +3,6%).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane