/  / Polska ważnym rynkiem dla Daimler AG

Polska ważnym rynkiem dla Daimler AG

null
© Mercedes-Benz
null

Polski importer Daimler AG otrzymał nagrodę centrali ze Stuttgartu za bardzo dobre wyniki sprzedaży samochodów ciężarowych Mercedes-Benz nad Wisłą.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Rok 2014 okazał się bardzo dobrym dla pionu samochodów ciężarowych Daimler AG – obejmujących m.in. takie marki jak Mercedes-Benz, Fuso, Bharat-Benz czy Freightliner. Ich globalna sprzedaż wyniosła niemal 500 000 sztuk. W Europie Zachodniej, gdzie dominującą marką koncernu jest "gwiazda", mimo skurczenia się rynku udziały w sprzedaży wzrosły do 24,4%.

Na tym tle wyróżniła się sprzedaż w Polsce, za co importer – Mercedes-Benz Polska – otrzymał drugie miejsce w konkursie sprzedażowym Mercedes-Benz Trucks.

Konkurs organizowany jest co roku przez stuttgarcką centralę Daimler AG. Biorą w nim udział krajowi importerzy samochodów ciężarowych Mercedes-Benz. Ze względu na zróżnicowanie rynków pod względem ich wielkości i dynamiki wyznacznikiem rankingu są wzrosty sprzedaży pojazdów i części zamiennych w stosunku do zakładanych planów.

Polska – plasująca się między Szwecją oraz Austrią – zawdzięcza swoją pozycję nie lada sukcesowi: otóż Mercedes-Benz w 2014 roku po raz pierwszy został liderem polskiego rynku ciężarowego, uzyskując udziały przekraczające 18% i sprzedaż ponad 3 000 pojazdów.

"Od lat jesteśmy jednym z najważniejszych rynków zbytu samochodów ciężarowych Mercedes-Benz - tłumaczy Przemysław Rajewski, dyrektor zarządzający Mercedes-Benz Trucks. "Polska jest czwartym największym rynkiem w Europie, a na świecie – dziewiątym. Rywalizujemy tu z takimi gospodarkami jak Chiny. Szczególnie cieszy nas, że wzrost sprzedaży i udziałów udało się osiągnąć mimo ogólnego kurczenia się rynku w Europie".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane