/  / POLSKA | Rekordowy udział rynkowy dla Skody

POLSKA | Rekordowy udział rynkowy dla Skody

Skoda|
null
© Skoda
null

Skoda nie zwalnia tempa. Teraz można już mówić o prawdziwej dominacji tego producenta: w miesiącu październiku udział przypadający na Skodę w polskim rynku wyniósł niemal 16%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Taki rezultat świadczy o wielkiej popularności i renomie, jaką cieszy się Skoda w naszym kraju zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych. Według danych CEPiK w miesiącu październiku zarejestrowano nad Wisłą 4 229 samochodów marki Skoda, co stanowi 15,98% wszystkich rejestracji w tym czasie na polskim rynku.

Najbliżsi konkurenci są w tym zestawieniu daleko w tyle: dwie kolejne marki wspólnie osiągają gorszy wynik niż sam lider zestawienia miesięcznego.

Rynkowa dominacja Skoda to zasługa odświeżonej gamy modelowej oraz wysokiej konkurencyjności i jakości wszystkich jej produktów. W październiku po raz pierwszy w historii Skody zajęły jednocześnie pierwsze miejsce w czterech najważniejszych segmentach rynku: Citigo przewodzi rejestracjom wśród aut miejskich, Fabia w klasie aut małych, Octavia wśród kompaktów, natomiast w klasie średniej pierwsze miejsce zajmuje limuzyna Superb.

Skoda wśród największych firm Europy Środkowej

Flagowa Skoda w październiku po raz pierwszy na naszym rynku została liderem w omawianym segmencie zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i flotowych.

Podobne sukcesy czeska marka z Mlada Boleslav notuje na świecie: podczas gdy wielu innych czołowych producentów notuje spadki wyników i zmniejsza swój udział w rynkach, Skoda nie poprzestaje w rozwoju. Sukcesy takie jak ten w Polsce to kolejny etap w drodze do osiągnięcia strategicznego celu, jakim jest przekroczenia przez Skoda Auto pułapu półtora miliona sprzedanych samochodów do roku 2018.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane