/  / POLSKA | Rekord Renault i Dacia

POLSKA | Rekord Renault i Dacia

Renault Polska|
null
© Renault
null

W listopadzie zarejestrowano w Polsce 3 255 samochodów osobowych i dostawczych marek Renault i Dacia, co zapewniło grupie 11,6% łącznego udziału w rynku nowych samochodów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Jest to najlepszy miesięczny wynik sprzedaży aut grupy w Polsce licząc od roku od 2003 roku. Natomiast sprzedaż pojazdów Renault i Dacia w ciągu 11 miesięcy bieżącego roku wynosi już łącznie 29 153 sztuk, z udziałem rynkowym na poziomie 9,68%.

Osobowych i dostawczych aut marki Renault zarejestrowano w listopadzie 2 262 sztuk; to o 11,7% więcej niż w poprzednim miesiącu i aż o prawie 24% więcej niż w listopadzie 2012 roku. Dzięki temu wynikowi francuska marka uplasowała się na piątym miejscu w rankingu marek samochodowych w okresie 11 miesięcy tego roku, z udziałem 5,99% na polskim rynku i rejestracjami nowych aut w wysokości 18 043 egzemplarzy.

Liderem w miesięcznym rankingu sprzedaży aut z gamy samochodów osobowych Renault był model Clio: 829 sztuk zarejestrowanych w listopadzie. To plasuje Clio na trzecim miejscu na podium modeli w listopadzie oraz 6022 sztuk licząc od początku roku.

Clio w listopadzie zajęło także trzecie miejsce w rankingu rejestracji przez klientów indywidualnych.

Do dobrego wyniku za miesiąc listopad przyczyniły się także auta dostawcze Renault: ich sprzedaż wyniosła 600 sztuk (druga pozycja na listopadowym rynku w omawianym segmencie).

Dobry wynik w listopadzie w porównaniu do tego samego miesiąca ubiegłego roku zanotowała także marka Dacia: 993 zarejestrowane auta, czyli o 13% więcej niż w listopadzie 2012 roku.

Sprzedaż aut Dacii przekroczyła już w tym roku 11 000 sztuk, a udział w polskim rynku sięga aktualnie 3,7%.

Wśród modeli Dacii najlepiej sprzedającym się modelem niezmiennie  pozostaje w tym roku Duster: 305 aut zarejestrowanych w listopadzie i 4 227 licząc od początku roku.

Dzięki furgonetce Dokker Van Dacia umocniła swoją pozycję także na rynku aut dostawczych na koniec listopada, zajmując 10-tą pozycję w segmencie ze sprzedażą łącznie 1 249 aut i poprawiając swój udział w rynku samochodów dostawczych z 1,93% w ubiegłym roku do 3,32% na koniec listopada 2013.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane