/  / Polska: Opel rośnie jak na drożdżach

Polska: Opel rośnie jak na drożdżach

Opel|
null
© Opel
null

W 2014 Opel zanotował na polskim moto-rynku najlepszy wynik roczny od roku 2008. Producent Astry i Corsy może pochwalić się wzrostem sprzedaży o dynamice powyżej 40%.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Polski Opel zakończył 2014 najlepszym wynikiem sprzedaży marki od roku 2008. W ciągu całego minionego roku sprzedano nad Wisłą łącznie 28 038 nowych Opli, co oznacza ponad 41% wzrostu w porównaniu do rezultatów za 2013. Wynik ten pozwolił zwiększyć udział w polskim rynku samochodów osobowych i lekkich dostawczych o 1,55 pp. do 7,53%.  

"W minionym roku osiągnęliśmy rekordowy wynik sprzedaży, konsekwentnie utrzymując pozycję lidera wzrostów wśród czołowych graczy na polskim rynku. Zrealizowaliśmy plan, który założyliśmy sobie przed rokiem - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Najpopularniejszym modelem w gamie marki Opel AD 2014 była Astra, która znalazła nad Wisłą 8 798 nabywców, czyli o ponad 16% więcej niż według statystyk za 2013. Drugie miejsce na liście przebojów zagarnęła dla siebie Corsa, której sprzedano 7 160 egzemplarzy, czyli o ponad 37% więcej niż rok wcześniej.

Natomiast miejsce trzecie na podium zajęła Insignia z wynikiem na poziomie 4 092 sztuki, czyli o ponad 47% więcej niż rok wcześniej. Co ciekawe, liderami wzrostów w gamie Opla były modele Meriva (1 515 sztuk) oraz Mokka (2 647 sztuk), których sprzedaż zwiększyła się odpowiednio o prawie 250% i 150%.

"Przed nami kolejny ekscytujący rok i wiele nowych premier w najważniejszych segmentach rynku. Jeszcze w styczniu czeka nas debiut rynkowy nowej Corsy, a w drugiej połowie roku premiera nowej generacji Astry. Latem do naszej gamy modelowej dołączy Karl, czyli zupełnie nowy miejski model Opla. Mamy zatem wszelkie przesłanki do optymizmu i oczekujemy kontynuacji wzrostów również w 2015 roku - zapowiada Mieczkowski.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane