/  / Polska: Opel najlepiej od 11 lat

Polska: Opel najlepiej od 11 lat

null
© Opel
null

Prawie 31 900 nowych samochodów i wzrost o 13%. Takimi wynikami sprzedaży legitymuje się na koniec minionego roku marka spod znaku srebrnej błyskawicy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Opel zakończył miniony rok bardzo dobrym wynikiem sprzedaży. Łącznie do polskich klientów trafiły 31 894 samochody osobowe i dostawcze do 3,5t. Oznacza to 13,1% wzrostu w porównaniu do roku poprzedzającego.

Uzyskany rezultat pozwolił marce z Russelsheim zwiększyć udział w rynku o 0,26 punktu procentowego – do 7,81%.  

"Miniony rok dostarczył nam wiele powodów do radości, przekroczyliśmy liczbę 30 000 sprzedanych aut. Jest to najlepszy wynik marki w Polsce od 11 lat, czyli od 2004 roku. Zwiększyliśmy zarówno ilość sprzedanych samochodów, jak i udział marki Opel w rynku - podkreśla Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Najpopularniejszym modelem Opla w Polsce oraz głównym filarem sukcesu marki okazała się Astra. Samochód uzyskał wynik na poziomie łącznie 10 639 egzemplarzy, czyli o prawie 21% więcej niż rok wcześniej.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane