/  / Polska: Opel liderem rynku nowych aut w listopadzie

Polska: Opel liderem rynku nowych aut w listopadzie

General Motors Poland|
null
© Opel
null

Opel okazał się najbardziej dynamiczną marką tej jesieni. W listopadzie zajął pierwsze miejsce w sprzedaży samochodów osobowych i drugie miejsce ogólnie.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Z wolumenem 2 406 aut osobowych w listopadzie Opel* niemal dwukrotnie podbił swoją zeszłoroczną sprzedaż z tego samego okresu (listopad 2011: 1 546 sztuk).

Wśród klientów Opla największą popularnością w listopadzie cieszyły się modele z segmentu samochodów kompaktowych. Łącznie nabywców znalazło 1 179 sztuk Astry. To o ponad 370 sztuk więcej niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego.

Dużą popularnością cieszyła się także Corsa z liczbą 764 sprzedanych egzemplarzy w listopadzie, co ponad dwukrotnie przewyższyło zeszłoroczną sprzedaż tego modelu (listopad 2011: 335 sztuk).

Na kolejnym miejscu znalazł się Opel Insignia z wynikiem 227 sztuk (na zdjęciu).

Od początku roku do końca listopada bieżącego roku Opel zdobył 7,13-proc. udział w rynku.

Rejestracje aut w listopadzie 2012

Biorąc pod uwagę dane z ubiegłych lat z tego samego okresu, listopadowa sprzedaż samochodów Opla jest rekordowa od 2006 roku.

"Na ten sukces złożyło się kilka istotnych czynników takich jak doskonale skonstruowana oferta zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych, niezawodna logistyka, wzorowa komunikacja, zaangażowanie całej sieci dealerskiej Opla oraz oczywiście doskonałe samochody - tłumaczy Wojciech Mieczkowski, szef Opla w Polsce. "Listopadowy wynik daje nam świetną prognozę na grudzień i znakomitą pozycję wyjściową na rok przyszły, kiedy to Opel będzie chciał wrócić na podium w Polsce".

Oprócz wprowadzenia na rynek Ampery (pierwszy elektryczny samochód do codziennego użytku), Opel przykuł w tym roku uwagę miejskim SUV-em Mokka (od momentu wprowadzenia na rynek, w październiku zainteresowanie tym modelem przekracza aktualne możliwości produkcyjne).

Opel Mokka produkowany w Niemczech?

Opel wprowadził również nową gamę produkowanych w Gliwicach modeli Astra, w tym wersję sedan oraz Astrę OPC o wysokich parametrach silnika. Oferta pojazdów osobowych i dostawczych Opla uzupełniło Combo nowej generacji wraz z jego wieloma wariantami.

W przyszłym roku na rynku pojawią się szykowny, miejski samochód Adam oraz Cascada, czyli elegancki kabriolet średniej wielkości.

*dane na podstawie PZPM
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane