/  / POLSKA | Mocne wejście w czwarty kwartał

POLSKA | Mocne wejście w czwarty kwartał

Chevrolet Poland|
null
© Chevrolet
null

W październiku sprzedano w Polsce 901 nowych modeli Chevrolet. To o 36% więcej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej, kiedy Chevrolet Poland odnotował sprzedaż 662 samochodów. Jest to najlepszy październik pod względem wolumenu sprzedaży marki w Polsce.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
"Piąty z kolei rekordowy wynik sprzedaży w danym miesiącu w historii Chevrolet Poland przybliża nas do przekroczenia po raz drugi z rzędu liczby 10 000 sprzedanych samochodów w ciągu roku - podkreśla Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevroleta regionu Europy Północnej.

Tradycyjnie najchętniej kupowanym modelem był kompaktowy Cruze, który znalazł w ubiegłym miesiącu 314 nabywców, czyli o 68% więcej niż w październiku 2012 roku.

Na drugim miejscu listy bestsellerów znalazł się najmniejszy model w ofercie Chevroleta, Spark. Kupiło go 181 osób, czyli aż o 235% więcej niż rok wcześniej. Na trzecie miejsce podium trafił natomiast van Orlando z wynikiem 155 sztuk (+85%).

Łącznie od stycznia tego roku do klientów trafiły już 9 224 samochody omawianej marki. To oznacza, że Chevrolet o ponad 2% poprawił wynik, jaki osiągnął w tym samym okresie ubiegłego roku.

W skali ostatnich dziesięciu miesięcy największą popularnością wśród Polaków cieszył się Cruze, który znalazł 3 031 nabywców (+66%). Drugim najchętniej wybieranym produktem w gamie marki od stycznia był Spark z wynikiem sprzedaży na poziomie 2 033 egzemplarzy, a trzecie miejsce na liście bestsellerów należy do Aveo (1 781 klientów).
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane