/  / Polska derogacja jednak NIE dla Unii Europejskiej

SPROSTOWANIE | Polska derogacja jednak NIE dla Unii Europejskiej

null
null

Wczoraj - 1 kwietnia - poinformowaliśmy naszych Czytelników o tym, że Komisja Europejska podjęła decyzję o ujednoliceniu na obszarze Unii Europejskiej – na wzór polskich przepisów derogacyjnych - systemu odliczeń podatku VAT od samochodów osobowych użytkowanych w firmach („Derogacja VAT w całej Unii Europejskiej”). Dziś możemy przyznać, że był to żart primaaprilisowy.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Komisja Europejska nie ma zatem żadnych planów wprowadzenia na obszarze Unii nowych, jednolitych dla wszystkich krajów członkowskich, regulacji dotyczących odliczenia VAT. Przynajmniej IBRM SAMAR nic o tym nie wie, ani oficjalnie, ani nieoficjalnie.

Większość Czytelników od razu rozpoznała żart w naszej informacji. Nie ukrywamy jednak, że najwięcej radości sprawiły nam reakcje, świadczące o tym, że niektórzy Czytelnicy potraktowali rzecz całkiem poważnie. Mamy nadzieję, że za rok uda nam się stworzyć „news” jeszcze bardziej primaaprilisowy.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane