/  / Półrocze ze wzrostem, ale...

Półrocze ze wzrostem, ale...

null
© Renault
null

Rynek nowych osobówek w Europie Zachodniej pierwsze półrocze może ogólnie zaliczyć do udanych. Pojawiają się jednak obawy o kontynuację trendu wzrostowego w drugiej połowie 2015 oraz w roku 2016.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według raportu firmy analitycznej LMC Automotive, w całym pierwszym półroczu rynek nowych pojazdów osobowych w Europie Zachodniej osiągnął wynik powyżej 6,9 mln egzemplarzy. To o 8% lepiej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Wyraźny wzrost – bo o 14,2% – branża samochodowa wypracowała też w samym miesiącu czerwcu (ponad 1,3 mln rejestracji). Trzeba jednak dodać, że tak znacząca dynamika wynika przynajmniej częściowo z korzystnego efektu kalendarzowego w porównaniu z czerwcem 2014.

Analitycy ostrożniej zaczynają podchodzić do prognoz na drugie półrocze w kontekście pogorszenia sytuacji ekonomiczno-gospodarczej, jaka może zaistnieć przy ewentualnym wyjściu Grecji ze strefy euro. LMC Automotive zakłada, że w całym AD 2015 padnie na rynku w Europie Zachodniej wynik na poziomie około 12,8 mln rejestracji – wobec wolumenu rzędu 12,9 mln egzemplarzy, jaki prognozowano wcześniej.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane