/  / Polkowicka fabryka silników wybrana Fabryką Roku

Polkowicka fabryka silników wybrana Fabryką Roku

Volkswagen Motor Polska|
null
© VWM
null

W ramach kongresu "Fabryka Roku", który odbył się w Lipsku w dniach 18-19 lutego, Volkswagen Motor Polska otrzymał nagrodę jako zwycięzca w kategorii: doskonały system zarządzania jakością.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Decyzję podjęło jury składające się z przedstawicieli magazynu specjalistycznego Produktion oraz firmy doradczej A.T. Kearney.

Konkurs ma długą tradycję i jest najbardziej rygorystycznym współzawodnictwem przemysłowym w krajach niemieckojęzycznych. Zwycięstwo to pokazuje w imponujący sposób, jak silnie dążenie do wysokiej jakości zakorzeniło się w codziennej pracy wszystkich pracowników polkowickiej fabryki silników.

"Udało nam się przekonać załogę do naszej wizji i naszych celów. Produktywność, jakość i czystość są u nas na pierwszym miejscu, każdego dnia i na każdym poziomie. Mamy doskonałą załogę, wymagającą, ambitną i ukierunkowaną na realizację celów - podkreśla Christian Bleiel, prezes zarządu polkowickiej fabryki.

Największą siłą napędową załogi polskiej fabryki są ciągłe szkolenia, rozwój kompetencji, jasno uzgodnione cele oraz przejrzyste procesy i wskaźniki.

"Każdy z naszych prawie 1 200 pracowników wie dokładnie, jak oceniana jest jego praca i jakie wyniki w zakresie produktywności i jakości osiąga w danym momencie jego zespół - dodaje prezes Bleiel. "Wyniki mówią same za siebie: wszystkie wskaźniki potwierdzają nasze ciągle doskonalenie, w szczególności w takich obszarach jak dostępność maszyn produkcyjnych oraz produktywność".

O przyszłości prezes Bleiel mówi jasno: "Dążymy do najwyższego zadowolenia naszych klientów i objęcia przywództwa w obszarze kosztów. Naszym celem jest zostać najlepszym pracodawcą w Polsce oraz rozwijać się dalej udoskonalając stale nasze procesy. Nasi pracownicy utożsamiają się z tym i ciężko pracują nad realizacją tych celów".
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane