/  / Polestar cały dla Volvo Cars

Polestar cały dla Volvo Cars

null
© Volvo
null

Volvo Cars nabyło 100% udziałów w firmie Polestar Performance AB, związanej z segmentem samochodów sportowych. Umowa przewiduje pozyskanie praw do posługiwania się marką Polestar.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Polestar Performance AB jest partnerem Volvo od 1996 roku, oferując dotychczas części oraz usługi tuningowe dla modeli produkcyjnych. Teraz "Polstar" stanie się nazwą używaną w odniesieniu do specjalnych wersji modeli Volvo o wysokich osiągach – podobnie jak np. robi to Mercedes ze znaczkiem AMG czy BMW z M-GmbH.

W roku bieżącym zakłada się sprzedaż około 750 egzemplarzy modelu S60/V60 w wersji Polestar. Przy ściślejszej współpracy z Volvo wyniki osiągnąć mają poziom 1000-1500 egzemplarzy rocznie w perspektywie średniookresowej.

Umowa przewiduje ponadto m.in. sprzedaż w sieci Volvo pakietów tuningujących Polestar dla klientów użytkujących starsze modele szwedzkiej marki. Z kolei konstruktorzy Polestar zyskają dostęp do wiodącej technologii hybrydowej Plug-in, którą dzięki Volvo będzie można wykorzystywać w modelach wyścigowych nowej generacji.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane