/  / Połączenie fabryk Toyoty w Polsce

Połączenie fabryk Toyoty w Polsce

null
© Toyota
null

Wczoraj Toyota oficjalnie poinformowała o planach zrealizowania nowych inwestycji motoryzacyjnych za około 650 mln złotych. Środki otrzymają fabryki w Wałbrzychu oraz Jelczu.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
W nawiązaniu do decyzji o nowych projektach inwestycyjnych w polskich fabrykach koncernu oraz do faktu, że oba zakłady – Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu oraz Toyota Motor Industries Poland w Jelczu-Laskowicach – poprzez wytwarzanie silników benzynowych będą realizowały podobny profil produkcji, Toyota poinformowała o planowanym połączeniu obu przedsiębiorstw w jedną organizację.

We wspólnym liście do pracowników prezesi obu firm – Eiji Takeichi i Kazunori Masuoka – podkreślili: "Patrząc na zmiany, które zachodzą na rynku motoryzacyjnym, musimy dostosować do nich nasze produkty oraz organizację. Poprzez połączenie naszych fabryk w jedną firmę zwiększymy skalę naszej działalności i będziemy w stanie pozyskać projekty, które pozwolą nam odpowiedzieć na wyzwania przyszłości i zapewnią stabilny rozwój nowo utworzonemu przedsiębiorstwu".

ZOBACZ TEŻ:
Nowe inwestycje Toyoty trafią do Polski

Połączenie będzie sfinalizowane z końcem obecnego roku finansowego (tj. 31 marca 2017 roku). Nowa firma przyjmie nazwę Toyota Motor Manufacturing Poland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane