/  / Pod dyktando Clio i Captura

Pod dyktando Clio i Captura

null
© Renault
null

Clio IV oraz Captur to w tej chwili najchętniej kupowane modele Renault na rodzimym rynku francuskim. Coraz lepiej radzą sobie też nowości – crossover Espace oraz kompaktowy Kadjar.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Na koniec pierwszego półrocza marka Renault zapewniła sobie udział we francuskim rynku nowych samochodów osobowych rzędu 20,5%. To najlepszy wynik producenta spod znaku rombu na przestrzeni ostatnich 5 lat.

W sumie rejestracje osobowe Grupy Renault na rynku francuskim zamknęły się wynikiem 262 800 sztuk, co daje wzrost rzędu 3,5% w porównaniu z pierwszym półroczem roku ubiegłego.

Renault Clio –  z wynikiem ponad 60 000 rejestracji – powiększa swoją przewagę w wyścigu o tytuł lidera rynku francuskiego wśród modeli AD 2015. Aktualny wynik Clio wobec pierwszego półrocza 2014 wykazuje wzrost o dynamice około 6,5%.

Z kolei graczem #3 w stawce top-modeli nad Sekwaną jest miejski crossover Renault Captur. Uzyskany rezultat przekracza po pierwszym półroczu łącznie 40 000 rejestracji. Co warto odnotować, tegoroczna sprzedaż Captura we Francji osiąga wzrost o dynamice blisko 20,5%.

Kolejnymi hitami sprzedaży ze "stajni" Renault mogą okazać się takie modele jak np. crossover Espace, który w ciągu trzech miesięcy obecności na rynku ma już na koncie prawie 3 700 rejestracji. Jest też Renault Kadjar – czyli kompaktowy SUV, którego pod względem konstrukcyjnym wiele łączy z Nissanem Qashqaiem.

Kadjar oficjalnie wszedł na rynek w czerwcu, ale według danych Renault już zarejestrował się w liczbie prawie 4 900 egzemplarzy.


AUTOR: RAFAŁ ŻAGLEWSKI
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane