/  / Po złym 2015 jeszcze gorszy 2016?

Po złym 2015 jeszcze gorszy 2016?

null
© Ford
null

Mijającego roku branża motoryzacyjna w Rosji do udanych nie zaliczy. Jeśli spełni się czarny scenariusz, wówczas 2016 może przynieść dalsze spadki.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Według prognoz firmy PricewaterhouseCoopers, rok 2016 może przynieść kolejny spadek w sprzedaży nowych samochodów osobowych w Rosji. O ile? Według szacunków nie jest wykluczony rezultat na poziomie zaledwie 1,1 mln egzemplarzy (-14%).

Ten czarny scenariusz wynika z obaw o kondycję całej rosyjskiej gospodarki, która w 2016 może wejść w drugi rok recesji. Nie ma też pewności, jak będzie kształtować się dalej kurs rubla wobec dolara.

Na dużym minusie
Wynik tegoroczny to natomiast szacowane 1,28 mln sprzedanych samochodów. Czyli aż o 45% mniej niż jeszcze w roku 2014. Jak zakłada PricewaterhouseCoopers, w najlepszym razie sprzedaż na rynku rosyjskim w nadchodzącym roku utrzyma się na porównywalnym poziomie względem 2015.
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane