/  / Pierwsze Solarisy z silnikami Euro 6 na niemieckim rynku

Pierwsze Solarisy z silnikami Euro 6 na niemieckim rynku

SOLARIS BUS & COACH|
null
© Solaris
null

Solaris przekazał pierwsze dwa autobusy Urbino 12 z silnikami spełniającymi najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, która zacznie obowiązywać w Unii Europejskiej od stycznia 2014. Pierwszym klientem na rynku niemieckim, który zakupił te nowoczesne i ekologiczne pojazdy, jest firma Wies Faszinatour.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Każdy z zakupionych autobusów napędzany jest zupełnie nowym silnikiem DAF (PACCAR) MX-11. Sześciocylindrowy motor z technologią Common-Rail posiada 290 KM mocy przy momencie obrotowym 1200 Nm. Aby spełnić normę emisji spalin Euro 6, zastosowano tu system recyrkulacji spalin EGR oraz technologię selektywnej redukcji katalitycznej SCR, która jest odpowiedzialna za redukcję szkodliwych tlenków azotu tzw. NOx. Główną zmianą w stosunku do poprzedniej generacji silników jest wbudowanie filtra cząstek stałych.

Solaris Urbino 12 wyprodukowany na zlecenie Wies Faszinatour wyposażono w automatyczną skrzynię biegów Voith DIWA.6, która została specjalnie przygotowana do współpracy z silnikami Euro 6.

Oba pojazdy marki Solaris stanowią kolejny etap modernizacji miejskiej komunikacji publicznej w miejscowości Weiden (Bawaria). Obecnie składa się ona wyłącznie z autobusów spod znaku zielonego jamnika.

"Dwa nowe Solarisy w naszej flocie jeszcze bardziej zwiększają poziom oferowanych przez nas usług. Dzięki zastosowaniu w nich ekologicznych silników spełniających normę Euro 6, emitujemy tylko śladowe ilości spalin do atmosfery, co wydatnie podnosi jakość życia w mieście - cieszy się z nowych autobusów Wolfgang Wies, właściciel Wies Faszinatour.

"Solaris i tym razem w sposób bardzo profesjonalny spełnił nasze oczekiwania w zakresie wyposażenia nowych pojazdów, do czego zdążył nas już wcześniej przyzwyczaić".

Prezes Solaris Deutschland Jens Ludwigkeit podkreślał podczas przekazywania autobusów długą współpracę między obiema firmami. "Zakup nowych autobusów miejskich Solaris Urbino 12 z silnikami Euro 6 jest kolejnym etapem długofalowych inwestycji Wies Faszinatour w niezawodną i ekologiczną flotę. Fakt posiadania przez przedsiębiorstwo wyłącznie autobusów marki Solaris jest dla nas powodem do dumy, ale również bodźcem do dalszej wytężonej pracy, tak aby również w przyszłości być niezawodnym partnerem dla Wies Faszinatour".
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane