/  / Pierwsze półrocze dla Skody!

RYNEK | Pierwsze półrocze dla Skody!

null
© Skoda
null

Skoda ani myśli oddawać prowadzenie jako lider sprzedaży nowych samochodów osobowych. W pierwszym półroczu zarejestrowano nad Wisłą łącznie 24 269 aut czeskiego producenta.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
To o ponad 30% lepszy wynik od uzyskanego w tym samym okresie roku ubiegłego. Konkurencja Skody nie ma łatwego zadania: na koniec pierwszego półrocza wolumen rejestracji przypadających na spółkę z Mlady Bolelav jest już o ponad 7 000 sztuk wyższy niż u drugiego w klasyfikacji gracza.  
     
Udział rynkowy Skody, liczony łącznie za całe pierwsze półrocze, wynosi 13,94% - to wzrost o 1,44 punktu procentowego w stosunku rocznym.

A jak wygląda sprzedaż poszczególnych modeli czeskiego producenta w Polsce? Pierwsze miejsce w swoich segmentach zajmują: Citigo z liczbą 1 529 rejestracji, Fabia z ponad 5 000 zarejestrowanych aut, a także Octavia, na którą przypada łącznie około 7 700 rejestracji.

Skoda Octavia zajmuje pierwsze miejsce w całym rankingu rejestracji nowych "osobówek" na polskim rynku zarówno po pierwszym półroczu, jak też za sam miesiąc czerwiec.

Skoda utrzymuje się na pierwszym miejscu w rankingach rejestracji nowych samochodów w Polsce już od roku 2009.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane