/  / Pierwsze Infiniti z Europy

Pierwsze Infiniti z Europy

null
© Infiniti
null

Q30 to pierwszy model marki Infiniti wytwarzany w Europie. Miejscem produkcji tego kompaktu klasy premium jest fabryka Nissana w Wielkiej Brytanii.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
3 grudnia zakłady Nissana w brytyjskim Sunderland oficjalnie ruszyły z produkcją nowego modelu. To... Infiniti Q30. Pomyślne ukończenie projektu poprzedziły inwestycje o wartości około 350 mln euro.

Q30 to pierwszy kompakt w gamie Infiniti. To również pierwszy model tej marki, wytwarzany w Europie. Dzięki Q30 firma chce trafić do nowej grupy docelowej i stawia przed sobą ambitne plany wzrostu. Nie tylko w samej Europie.

W mateczniku Qashqaia
W brytyjskim Sunderland – obok wspomnianego Infiniti Q30 – powstaje kilka modeli z logo Nissana na masce. To Juke, Note oraz elektryczny LEAF, jak również świetnie sprzedający się Qashqai.

W roku ubiegłym po raz trzeci z rzędu roczna produkcja w Sunderland przekroczyła łącznie pułap 500 000 samochodów.  

Kolejny model Infiniti
W ślad za Q30 gama marki Infiniti poszerzy się o kolejny model. I to już wkrótce. Mowa oczywiście o crossoverze Infiniti QX30. Jego produkcja rozpocznie się wiosną przyszłego roku. Oczywiście w brytyjskim Sunderland.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane