/  / Pierwsze autobusy Euro 6 pojadą do Jeleniej Góry

Pierwsze autobusy Euro 6 pojadą do Jeleniej Góry

MAN Truck & Bus Polska|
null
© MAN
null

2 października w Jeleniej Górze podpisana została umowa na dostawę 12 autobusów miejskich MAN Lion's City Euro 6.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Zamówione przez dolnośląskiego przewoźnika pojazdy to niskopodłogowe, pojedyncze autobusy miejskie MAN Lion's City produkowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach i Sadach koło Poznania. Są to pierwsze w taborze MZK Jelenia Góra autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6 i pierwsze zamówienie tego typu autobusów realizowane przez MAN w Polsce.

"Cieszymy się, że wybór padł właśnie na markę MAN. Koncern MAN jest wiodącym europejskim przedsiębiorstwem sektora zintegrowanych rozwiązań transportowych o długoletnich tradycjach budowy pojazdów użytkowych oraz silników. To właśnie w zakładach MAN wynalazca Rudolf Diesel zbudował silnik, który do tej pory napędza światowy transport drogowy - powiedział podczas podpisania umowy Piotr Stański, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Po podpisaniu umowy Marek Woźniak, prezes MZK Jelenia Góra, odebrał od Piotra Stańskiego kluczyki do czterech autobusów niskopodłogowych MAN Lion's City, dostarczonych przez Centrum Autobusów Używanych MAN, działające w Sadach koło Poznania.

Współpraca obu firm sięga roku 2007, kiedy MZK Jelenia Góra kupił pierwsze autobusy MAN. Do tej pory MAN dostarczył miastu 34 autobusy miejskich z logo lwa na masce.

Podpisanie nowego zamówienie jest dowodem dobrej współpracy jak również potwierdzeniem doskonałej jakości autobusów marki MAN.

Nowe autobusy pojawią się na ulicach miasta na wiosnę. Pieniądze na zakup wozów pochodzą z dotacji unijnych.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane