/  / Piechociński o fabryce JLR?

Piechociński o fabryce JLR?

PAP|
null
© Ministerstwo Gospodarki
null

Polska rywalizuje ze Słowacją o dużą inwestycję w sektorze samochodowym - poinformował dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński. Według niego byłaby to największa fabryka w historii polskiej motoryzacji, a wartość inwestycji to ponad 7 mld zł.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Piechociński, podczas konferencji w Ministerstwie Gospodarki 3 lipca, zaznaczył, że chodzi o inwestora "z górnej półki" oraz "samochód kategorii premium". Pytany, czy może chodzić o inwestora z Indii, nie chciał potwierdzić tej informacji. Stwierdził natomiast, że docelowo inwestor chciałby produkować 350 tys. samochodów i rozpocząć produkcję w 2019 r. Budowa fabryki miałaby się rozpocząć jeszcze przed końcem III kwartału tego roku.
 
Zdaniem ministra, resort gospodarki prezentuje obecnie potencjalnemu inwestorowi zakres dopuszczalnej, z punktu widzenia unijnych rozwiązań, pomocy publicznej. - Jest już krótka lista. (...) W poniedziałek odbędę szóstą już turę negocjacji. Jestem przekonany, że wybiorą Polskę – stwierdził Janusz Piechociński.
 
W maju media donosiły, że Polska znalazła się na krótkiej liście lokalizacji fabryki firmy Jaguar Land Rover, wywodzącej się z Wielkiej Brytanii, a obecnie należącej do indyjskiego producenta aut Tata Motors. Źródła zbliżone do Jaguar Land Rover dodały, że Jaguar Land Rover finalizuje plany budowy nowej fabryki, a na krótkiej liście były 4 kraje: Polska, Słowacja, Czechy i Węgry.
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane