/  / PGD w Wielkopolsce

DEALERZY | PGD w Wielkopolsce

null
© PGD
null

Zaczął się nowy rozdział w dziejach Grupy PGD. Oto firma wchodzi na zupełnie nowy jak dotąd dla siebie rynek – do Wielkopolski.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Grupa PGD przystąpiła do pisania nowego rozdziału w swojej 25-letniej historii, rozpoczęła bowiem współpracę z koncernem General Motors i weszła na czwarty (po Małopolsce, Mazowszu i Śląsku), zupełnie nowy dla siebie rynek, czyli do Wielkopolski. To wynik zakupu poznańskiego dealerstwa Opla, dotychczas funkcjonującego pod nazwą CK Auto.

W związku z pozyskaniem nowej marki w portfolio grupy i ekspansji na nowy rynek nie wystarczy tylko stwierdzić, że jest to 28. autoryzacja dealerska Grupy PGD w dziewiątym mieście w Polsce oraz 14. marka reprezentowana przez spółki wchodzące w skład Holdingu 1 (właściciel Grupy PGD).

Zgodnie ze swoją konsekwentnie prowadzoną polityką lojalności wobec wszystkich partnerów biznesowych, grupa PGD do reprezentowania Opla powołała odrębny brand dealerski – Westmotor. W ten sposób łatwiej będzie oddzielić w portfolio grupy konkurujące ze sobą marki. Tak np. zrobiono już dużo wcześniej z brandem Japan Motors, utworzonym w roku 2003.

Nazwa Westmotor uosabia rozwój Grupy PGD w zachodniej Polsce, a przez skojarzenie z Westą – rzymską boginią domowego ogniska – ma być też synonimem ciepła oraz bliskich relacji z klientami.

"Wysoki potencjał Opla oraz poznańskiego rynku każą nam wierzyć w powodzenie inwestycji - komentuje Grzegorz Hankus, prezes zarządu Grupy PGD. "Poprzez wniesienie do sieci Opla w Polsce naszych kompetencji, opartych na wysokich standardach obsługi klienta, a w szczególności w budowaniu długotrwałych relacji w oparciu o filozofię CRM, będziemy dążyć do wyraźnego zwiększenia udziału marki w rynku lokalnym".

Grzegorz Hankus jest też przekonany, że Westmotor szybko da się poznać General Motors jako przewidywalny, długoterminowy partner, w pełni realizujący standardy i strategię producenta oraz aktywnie włączający się w nowe pomysły i projekty.

Poznańskie dealerstwo jest dogodnie zlokalizowane przy drodze krajowej nr 11. "To także jeden z czynników wpływających na jego duży potencjał sprzedażowy i serwisowy, co daje gwarancję stałego, zrównoważonego rozwoju Westmotor - dodaje Mirosław Cichy, wiceprezes Grupy PGD.

Wejście Grupy PGD do Wielkopolski pozwoli firmie poszerzyć zasięg kompleksowej obsługi posprzedażnej flot.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane