/  / Pewna praca dla załogi MAN w Polsce

Pewna praca dla załogi MAN w Polsce

MAN|
null
© MAN
null

MAN koncentruje swoją produkcję autobusów miejskich w Starachowicach. Firma przeznaczyła ponad 40 milionów euro na zrealizowanie odpowiednich inwestycji w Polsce, które pójdą między innymi na nową generację pojazdów.

Wiadomości biznesowe są integralnym elementem Strefy Biznesu, płatnej części serwisu samar.pl skierowanej do profesjonalistów. W celu uzyskania pełnego dostępu do tej części serwisu prosimy o kontakt pod adresem email licencja@samar.pl lub poprzez formularz kontaktowy.
Do końca roku 2016 cała linia montażu końcowego autobusów zostanie przeniesiona z podpoznańskich Sadów do Starachowic. Tam firma MAN zamierza w przyszłości skoncentrować całą produkcję autobusów miejskich, a zarazem zwiększyć zatrudnienie.

Podczas niedawnego spotkania z załogą zatrudnioną w Sadach przedstawiciele MAN poinformowali o planowanym przeniesieniu produkcji. Wszyscy pracownicy fabryki w Sadach, których jest prawie 900 osób, otrzymają gwarancję zatrudnienia w zakładach autobusowych MAN w Starachowicach.

"Koncentracja całej produkcji autobusów w Starachowicach stanowi reakcję firmy MAN na słaby popyt i niewykorzystane moce produkcyjne. Wszyscy pracownicy dotknięci powyższymi zmianami mogą przejść do naszego zakładu w Starachowicach. Dla pracowników, którzy zdecydują się przenieść do Starachowic, przewidujemy atrakcyjne premie relokacyjne, gdyż potrzebujemy ich kompetencji - podkreśla Anders Nielsen, CEO MAN Truck & Bus AG.

Osoby, dla których przeprowadzka np. ze względów rodzinnych nie jest możliwa, otrzymają szansę ubiegania się o równoważne miejsce pracy w zakładzie produkcyjnym Volkswagena w województwie wielkopolskim. Ponadto MAN przedstawi także ofertę dotyczącą odpraw.

Nielsen podkreślił, że MAN musi w bardziej efektywny sposób zarządzać swoją siecią zakładów produkcji, aby zachować konkurencyjność. Dlatego nie ma alternatywy dla tego kroku.

W fabryce w Sadach powstają autobusy miejskie MAN Lion's City, a także podwozia autobusów. W przyszłości pojazdy mają być produkowane w Starachowicach. Zakłady te zostały przejęte przez MAN w 1999 r. i od 2007 r. stanowią centrum kompetencyjne w zakresie produkcji autobusów.

Volkswagen Pojazdy Użytkowe prowadzi poważne inwestycje w województwie wielkopolskim. Do końca 2016 roku powstanie tam zakład produkujący egzemplarze modelu Volkswagen Crafter nowej generacji. Wykorzystując dostępne rezerwy produkcyjne, zakłady Volkswagena w okolicach Poznania będą mogły w długoterminowej perspektywie stworzyć nawet do 3 000 miejsc pracy.
Odnośniki
 
comments powered by Disqus
 
Reklama

Szukasz konkretnego artykułu? Wpisz szukane słowo lub frazę.

Szukaj
Wyszukiwanie zaawansowane